Miksei juustohöylä pysty yritystukiin? Pitäskö vaihtaa saksiin?
Nyt digihuijarit ovat keksineet uuden tavan. Kun puhelin soi, näytöllä on isoilla kirjaimilla ”tuntematon”. Sain tällaisen soiton tällä viikolla.
Erna
Nyt kun olen seurannut, näitä harmillisia hukkumistapauksia, haluan tuoda oman mielipiteeni asiasta, kun omat lapseni täyttivät 6-vuotta, laitoin jokaisen, uimakouluun Loimaan Uimahalliin ja sitten myös jatko uintikoulu siellä tekniikka opetusta varten, nyt lapseni ovat jo aikuisia, ja käyvät edelleen uimassa, ja vieneet omat lapsensa vauvauintiin ym. tämä olis varmaan hyvä juttu tai, uimakouluun, opetus ohjelmaan, numero kolmonen, eli farkut jalkaan ja pusero päälle, ja kymmenen metriä uintia, ja takaisin, edes takaisin, siinä näkee aika paljon, ja silloin ne vaattaat painaa ja hidastaa uintia.
Kuntouimari
Mistä sinun mielestäsi valtion pitäisi leikata miljardi vaiko ei mistään? Otettaisiinko lisää velkaa?
Vastaappa tälle palstalle
Varjele tapa, niin tapa varjelee sinut.
Kyllä noita jätepisteitä pitäs olla muuallakin kuin cittarin pihalla. Torstai illalla oli niin siivoton näky, kun roskiksen takana oli maassa kauhee läjä tavaraa sekä edessä kauhee määrä pahvi jätettä maassa. Kyllä alkaa rottia pian tulla. Heittäkää sinne vaan jätteet maahan.