KOPIT ”Rikosilmoitus tehty”

0
Arkistokuva: LL

Oli Marraskuu 1931 kun kymmenkunta henkilöä kokoontui Loimaalla ravintola Onnelaan ja perustivat Loimaan Palloilijat nimisen pesäpalloseuran. Aikoinaan on pohdittu pitäisikö seuran ikä laskea perustamisesta vai toiminnan aloittamisesta 1932. Päädyttiin jälkimmäiseen vaihtoehtoon, eli ensi vuonna tulee 90 vuotta seuran toiminnan alkamisesta.

Lauri Pulkkinen

Suomi ja suomalaiset eivät tarvitse Natoa Nato tarvitsee suomalaisia maksamaan miljardeja sotateollisuuden hyväksi jonka voitot kätketään veroparatiiseihin rikkaiden menestymisen turvaksi.

Menestys

Sinä mieshenkilö, joka Saarenmaata ja muita pulloja avoimesti antelet anna olla viimeinen kerta.

Tunnen sinut

Koskenkujalla on 30 km/h nopeusrajoitus. Ylinopeutta ajaneita ja ajavat. Tehty rikosilmoitus.

Turvallisuustyöryhmä